Yaşam

Sanatla kutsal yerlere yolculuk

Sergide kutsal mekanların ressamı olarak tanınan Tan’ın 10 yılda tamamladığı 80 eseri yer alıyor. Açılışını Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı’nın eşi Sabriye Şentop’un yaptığı serginin ilgi çekici bölümlerinden biri de, “Zeytin Bahçesi’ndeki Kudüs”adlı eser.

BİR ORİJİNAL DAHA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN EVİNDE

Bu özel eserin bir diğer orijinali de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evinde bulunuyor. Bu eser Tan tarafından yeniden boyandı ve sergideki diğer özel eserler arasında yerini aldı.

Ayrıca sanatçının “Ayasofya ve Kudüs’ün Özgürlük Hikayesi” adlı bir başka eseri de yine Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde.

İSTANBUL’UN MİSTİK HAVASI

Sergideki özel çalışmalardan bazıları, sanatçının kendi çerçevesinden çektiği fotoğraflardan yaptığı yağlı boya tablolardan oluşuyor. Stanttaki çalışmaların ortasında Osmanlı fotoğraflarından doğa resimlerine, çiçeklere ve üzümlere kadar çeşitli temalar işlendi.

Tan, standında kutsal mekânlarla ilgili eserler sergiliyor ve kutsal mekânların farklı ve özgün yorumlarını sunuyor. Yarın kapanacak olan “Ruh-u Revan” standı, İstanbul’un mistik ve tarihi atmosferini sanatın büyülü dünyasında buluştururken, kutsal mekanların tarihine sanatsal bir yolculukla da ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunuyor. ve istanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu