Ekonomi

Minibüsten taksiye dönüştürülen araç sahipleri harekete geçti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından minibüsten taksiye dönüştürülen araçların sahipleri, ekonomik sebeplerden mağdur oldukları gerekçesiyle harekete geçti.

Yeni taksilerin sahipleri, İBB Ulaşım Uyum Merkezi (UKOME) toplantısının yapıldığı Çırpıcı Toplum Tesisleri önünde eylem yaptı. Taşıdıkları pankartlar eşliğinde “Esnaf burada UKOME” sloganları attılar. Polis ekipleri de tesis önünde güvenlik önlemi aldı.

Taksi plaka sahibi Ramazan Çelik, “Esnaf mağdur oldu. Bu arabaları 4+1 yapın. Arabayı depozitoyla tahlil olmayacak. İstanbul’un tahlili için belediye başkanı olarak sizi seçtik. Gidip pazarlık etmeyeceksiniz.” başka şeylerle… Verdiği sözlerin hiçbirini tutmadı.” söz konusu.

Taksi plaka sahiplerinden Meryem Zengin, “İki çocuğum var ve kuryeyim. Bankadan kredi çekerek yeni araç almak istediler ancak kredi olmadığı için alamadılar. dedi. “8+1 koltuklu taksiler havalimanına giremiyor. Maliyetli. Teslim almayan da mağdur. Arabam kapıda. 4+1 sistemine geçelim. Bu mağduriyetten kurtulalım.” söz konusu.

– İstanbulhaber-iscehisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu