Ekonomi

Commerzbank: “BoE rahat bir nefes alabilir ancak yine de dikkatli olunmalı”

Commerzbank ( CBKG), dün açıklandı şişirmeVerilerin ardından BoE’nin rahat bir nefes alabileceğini ancak yine de ihtiyatlı olunması gerektiğini belirtti.

Commerzbank yatırımcı notunda şunları söyledi: “Enflasyon hedefine dönüşün inişli çıkışlı olması riski kesinlikle var. İngiltere’de Çarşamba günü açıklanan enflasyon rakamları olumsuz yönde şaşırttı. Önümüzdeki aylarda yeni bir yukarı yönlü enflasyon sürprizi olmadığı sürece, İngiltere bankası Şirketin yeniden faiz artırımı yapması pek mümkün görünmüyor. “Bunun yerine odak noktasının giderek faiz indirimlerine kayması bekleniyor.”söz konusu.

“Şimdilik temkinli davranacağız. Bilgi sürprizi her şeyin yolunda olduğu anlamına gelmiyor ve şu ana kadar şaşırtıcı derecede inatçı olan İngiltere enflasyonu göz önüne alındığında, enflasyon hedefine dönüşün inişli çıkışlı olma riski kesinlikle var. -Salı günü açıklanan beklenen fiyat etiketi “Veriler de bu görüşü destekliyor.”Değerlendirmesini yapan Commerzbank, “BoE şimdilik rahat bir nefes alabilir ancak yine de dikkatli olunması gerekiyor. Sterlin“Piyasanın oldukça zayıf yansıması, piyasanın da benzer bir görüşe sahip olduğunu gösteriyor.”söz konusu.

Forex Haber Merkezi

guzelbahcehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu