Haber

Adana’da Suriyeli Sahte Doktor Skandalı: 7 Katlı İşyerini Kiralayıp Sahte Hastane Yaptılar

Adana’da bir binaya polis tarafından düzenlenen operasyonda tıbbi ilaç ve malzeme ele geçirildi. Diplomaları olmadığı halde tedavi gördükleri iddia edilen Suriye asıllı 3 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, Seyhan ilçesinde Suriye asıllı şahısların çalıştığı 7 katlı iş yerine bazı yabancı uyrukluların tedavi amacıyla geldiğini belirledi.

Baskın yapılan binada İl Sağlık Müdürlüğü ekipleriyle birlikte yürütülen aramada 90 serum ve 300 iğne, 339 kutu anestezik ve bulantı önleyici ilaç, 259 enjektör, ultrason, mikroskop, glükometre gibi işlemlerde kullanılan 8 tıbbi cihaz bulundu. , 56 Covid-19 ve gebelik testleri bulundu. 390 kan tüpü, 21 bin 645 lira ve çeşitli tıbbi malzeme ele geçirildi.

Operasyonda tıp diploması olmadan yakalanan Suriye asıllı 3 kişi hakkında ‘Halkın hayatını ve sağlığını tehlikeye atacak şekilde uyuşturucu madde yapmak ve satmak’ ve ‘1219 Sayılı Kanuna Muhalefet’ hatalarından soruşturma başlatıldı. Tıp Uygulamaları ve Tıp Sanatları Üzerine’.

besirihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu